Mart 2018

Bilmem sizlerde farkındamısınız… öylesine bir dönemden geçiyoruz ki evren, yaradılış, artık adına siz ne vermek isterseniz… sistem diyelim dilerseniz… bizlerin içlerinde kalan en son ve en derin tortuları, korkuları, gelişimimize ve belki de gerçek potansiyelimize ulaşımımıza mani olan en derin ve en eski kalıplarımızı hayatımızda önümüze çıkarıyor. Son darbeler demek istemiyorum, ben kimim ki bunu söyleyebilirim… sonuçta her birimiz ol’mak yolculuğunda olan insanlarız. Ancak şunu hissediyor ve en derinlerimde biliyorum ki… söz konusu yolculuğun en büyük düğümlerinden birindeyiz. Bunca senedir ertelediğimiz, görmezden geldiğimiz, bir şekilde idare edip bu hayatın içinden geçip gidebileceğimize inandığımız kalıplarımızın, sorgulamadan kabul ettiğimiz öğretilmiş yanlışların hepsi önümüze çıkıyor… geçen gün Joint Idea’da gerçekleştirdiğimiz “Olmak Cesareti” ile ilgili panelde de dile getirdiğim gibi… kendin olma cesaretini göstermeden önce kendimiz ol’ma yolculuğuna çıkma cesaretini göstermeliyiz. Bugün olduğumuz halimiz ile değil, olacağımız potansiyelin gerçekliği, güzelliği ve olasılığı ile ancak kendimiz olma cesaretini gösterebiliriz. Ve içimizde bir yerlerde, derinlerde bir yerde… tüm yüklenilmişliklerin ötesinde başka bir gerçeğin mümkün olduğunu hissedebilir ve onu hayata geçirmeye cesaret edebiliriz.

ben son zamanlarda bu farkındalıkların içinden geçmekteyim… kimisinden tökezleyerek, kimisinden korkarak, kimisinde hayatın sistemine öfkelenerek… ama her birinde tünelin sonundaki ışığa olan inancımla, yaşama olan inancımla, daha büyük bir gerçeğin parçası olduğumuz inancıyla geçiyorum. çok zorlanıyorum, yalan söylemeyeceğim, ama çok da şanslıyım ki düşmeme izin vermeyen, pırıl pırıl gözleri, derin bilgileri ile beni destekleyen dünya çapında öylesine kıymetli insanlarla çevrelenmişim ki geçmekte olduğum yolculuk bir gelişim yolcuğu oluyor. Geleni kucaklama erdemi uyandıran (elimden geldiğince tabi😊 sonuçta bende insanım), geleni anlamlandırmamı sağlayan bir sürü araç, öğreti ve eğitmen ile donatılmış durumdayım.

diyeceğim şu ki… ben de sizler gibi yolculuktayım… bizlere fayda eden bu kişileri sizlerle tanıştırma arzumuzdan Joint Idea olarak Life Works Labs’i yaratış sebebimiz. Çok sevdiğimiz bir sözü var John Lennon’ın “Kendi başına kurduğun hayaller hayal olarak kalacaktır, birlikte kurduğun hayaller gerçek olacaktır.” Bir’lik bincinde, birlikte hayal kurmak istiyorsanız gelin… sizlerle bir dönem bir yolculuğa çıkmak istiyoruz… böyle geldi, böyle gitmez diyorsanız, daha farklı bir gerçeğin, daha hafif bir yaşam algısının varlığına inanıyorsanız… gelin bize katılın. Joint Idea’yı sosyal medyalarınıza ekleyin…. web sitemize (www.jointidea.com) girip bizlerden haberdar olmak için kaydınızı yapın…. yapın ki, hayal ettiğimiz dünyayı beraber yaratma imkanı edinelim… yapın ki, çocuklarımızı kendi gerçeklerinden uzaklaşmadan yetiştirme imkanı edinebilelim, iş hayatımızı hayatımızın işine dönüştürebilelim, hayata değer katalım, değer katan iş modelleri geliştirelim… insanlığımızın hakkını verebilelim… bizler bekliyor olacağız… kendini, iş hayat algını, iş ortamınızı daha insani boyutlara getirmek istiyorsanız, değerler üzerine bir anlam yaratmak istiyorsanız bizlerle irtibata geçin!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s