Birlikte bir’lik için bir geleceğe

Hepimizin hayatındaki bir ilke veda ediyoruz. Dünya tarihinde ilk defa yaşanan bu gerçekliğe tanıklık yapan bizler, 2020’e başladığımızdan çok daha farklı varlıklar olarak yılı sonlandırıyoruz. İstisnasız her birimizin sarsıldığı, uyandığı, derinleştiği ve yaşamı anlamlandırmak adına kabını esnetmeye mecbur kaldığı bir seneye veda ediyoruz. 

Ben bu sene bitmeden sevgili Love Mafia üyemiz Çiğdem Eren Kiziroğlu’nun “Yaşam Ağacımızı Süslemek” workshopına katıldım. Kendi yaşamlarımıza tanıklık yaptığımız bu çalışmada içimde uyananları sizlerle de paylaşmak ve seneye hepimiz için olan dileklerimi ileterek başlamak istiyorum. 

🌟 Bizleri biz yapan, hepimizi birbirimizden eşsiz yapan yaşanmışlıkların her birisi bizim köklerimiz. Onlar sayesinde bugün olduğumuz insanız ve hepimiz kuantum gerçekliğin bin bir çeşit, özgün ve nadide, renkleriyiz. Her bir yaşanmışlığa beni bana yaklaştırdığı için minnet duyuyorum.

🎄Olanın hayırlısı ile olduğuna inançla yaşamımızı gözlemleme ve kucaklama yetisi diliyorum bu sene hepimizeKendi biricikliğimizi kutlama ve kendi gerçekliğimizi tüm yalınlığı ile yaşama sunma yılımız olsun. 

🌟 Hepimiz hala insanız. Beden, zihin ve kalp uyumumuzu dengede tutmakta her birimiz zorlanıyoruz. Hala bedende yaşayan varlıklar olarak zaman zaman dengemizi kaybedebiliyoruz. Şahsen devamlı dengede yaşıyorum diyemem. Ve fakat, her düşüşümü bir öğreti olarak görmeye özen gösteriyorum. Olanı kişisel almamaya, kendimde acıyan yere şefkatle yaklaşmaya, onu görmeye, kabul etmeye ve dönüştürmeye özen gösteriyorum. Evet, her düşüşün bir çıkışı vardır. Ama niyetim çıktığım seviyenin eskiden var olduğum halin ötesinde olması. Hep büyüyerek, kabımı genişleterek, yargılarımı geçersiz kılarak bilinmeyenden geçmeye özen gösteriyorum.

🎄Ol’mak üzere geldiğimiz bu yaşamda olma cesareti gösterdiğimiz bir sene diliyorum. Ruhumuzu içine sıkıştırdığımız kalıpların var olmadığına uyanalım, bütünü kapsayacak kadar genişleyelim. 

🌟 Yeteneklerimin yaşamda icra ettiğim sanatın mihenk taşları olduğunu tekrar fark ediyorum. Bunlar sayesinde bugün gönülden bağlandığım bir amaç uğrunda sevgiyle yol almaktayım. Daha keşfetmediğim nice yeteneğimle de tanışma gücünü ve arzusunu diliyorum kendime. Sanatımı derinleştirmeyi, kelimelerimle şifa olmayı ümit ediyorum. 

🎄İçimizde yaşama gelmek isteyen her yetinin beden bulduğu bir sene olsun bu sene. Bütüne faydalı yaratımlar ve dönüşümü tetikleyecek yaratıcı düşünceler hayat bulsun içimizde.

🌟 Hayallerimin ise dokunabileceğim kadar yakın olduğunu hissediyorum. İnsanlığımız için yepyeni bir geleceği bir’likte tasarlayabileceğimize inancımla hayallerimin gerçek olduğu bir dünyaya değer katmaya devam ediyorum. İnsanüstü bir hissiyatla da inanıyorum bu gerçekliğin mümkünlüğüne. Bırakıyorum hayallerimi hayatın bilinmezliğine. Onları da kalıplara sıkıştırmıyorum. Hayırlısı ne ise o şekilde vuku bulması ümidi ile. 

🎄İnsanlığımıza olan inancımızın daim olmasını ümit ediyorum bu sene. Eğer hep birlikte inanırsak mucizelere vesile olabileceğimize inançla yaratalım ve gerçekliğimizi dönüştürelim diliyorum.  

🌟 2020 gibi nadide bir yılı anlamlandırmaya özen göstererek atlatmanın yegâne şartının ise sosyal kabilelerimiz ile olan bağlarımız olduğunun farkındalığı derinleşti bu dönemde. Ailelerimizi, evde beraber yaşamakta olduğumuz yaşam arkadaşlarımızı, iş arkadaşlarımızı ve sosyal kabilelerimizi bugüne kadar özenle seçtiysek eğer, karşılıklı tetiklendiğimiz konuları bugüne kadar çözümlendirdiysek, pandemi döneminin bir nebze daha huzurla geçtiğini hissediyorum. Ama hala dönüşümün içindeyiz. Şefkatle dönüştürmemiz gereken nice tetikleyici var içimizde.

🎄2021 kendi gerçekliğimizi özgürce yaşayacağımız, karşılıklı beslenip büyüyeceğimiz sosyal kabilelerimizi tercihlerimizle bulduğumuz ve birlikte geliştiğimiz bir sene olsun. Tetikleyicilerimizi iyileştirdiğimiz, ahenk içinde yaşadığımız, bizlere hizmet etmeyen ilişkilerin yükünden arındığımız bir sene olsun. Gerçek “ben” yaşam bulsun her birimizin içinde. 

🌟 Ve değerlerimiz… Yaşamı anlamlandırmamızdaki pusulalarımız, gücümüz. Sanırım bu son 9 aydır hepimiz adım adım değer kavramlarımıza baktık. Hangileri bizim? Hangileri değer kavramının ötesinde değer yargısı olarak yaşamımızı ele geçirmiş? Hangileri bütüne hizmet etmek üzere yaşama geçmeyi bekliyor? Yaptığımız işler, ilişkilerimizdeki dinamikler değer kavramlarımız ile örtüşüyor mu? 

🎄2021’in değerlerimizin yaşamımızdaki gerçeklikle örtüştüğü bir sene olmasını diliyorum. Tüm olanı geniş bir açıdan, yargısız ve kabulde değerlendirelim ve bizlere hizmet etmeyen taşları bu kavramlar dahilinde dönüştürelim. 

Bir de yaşamın kaçınılmazları var; fırtınalar ve kontrolümüz dışında gelişen olaylar. Pandemi de bu fırtınalardan biriydi hepimiz için. Ana getirilip kendimizde köklenmemiz talep edilen bu dönemde tüm gerçeklerimiz şekil değiştirdi. Çiğdem Eren Kiziroğlu ile yaptığımız bu çalışmada fark ettim ki benim fırtınalarım olan olayların ötesinde alt bilinçte uyanan bir söylemdi; “İnsanlar her şeyi unutur. Bu dönem geçtiğinde eski halimize geri döneriz.”
İşte bu boş vermişlik, kendi yetki ve etki alanımızın dar algısı ve insanlığımızın üstel varlığına inanç eksikliği benim fırtınalarım oldu bu dönem.  

Çok büyük bir sarsıntının, fırtınanın ve akabinde uyanışın eşiğindeyiz. Bugün, insanlık tarihimizin gidişatını dönüştürme yetkisi her birimizin elinde. Bu sorumluluğun hiyerarşik yapıda üst kademelerde olanların yetki alanında olduğunu düşünme yanılgısından sıyrılmamız gerekiyor. Dünyada her şey bir enerji, bir frekans. Ve tek bir kişinin yapamayacağını bizler tek tek uyanarak ve niyet ederek gerçekleştirme yetkisine sahibiz. Geçenlerde sevgili Love Mafia üyemiz Arbil Çelen Yuca şöylesine bir paylaşımda bulundu… 

Birleşip yükseldiğimizde, birbirimizden faz alarak, kendimizden öte insanlığımıza inançla yükselmeye niyet ettiğimizde daha hızlı yol alabiliyoruz. Benden öte bize geçtiğimizde yaşamın sunduğu olasılıklar artmaya başlıyor.

İşte Love Mafia platformumuz tam da bu sebeple yaşama geldi pandemi döneminde. Olanı ve dönüşmekte olanı birlikte anlamlandıralım niyetiyle yaşam buldu. Birbirimizden ve insanlığımıza ortak inancımızdan güç alarak imkansızı gerçekleştirmek üzere yelkenlerimizi açalım diye. Yolda birbirimizin rüzgarı ve desteği olalım diye. Fırtınalar karşısında köklerimizin sağlamlığına ve bizlere hizmet etmek üzere geldiklerine inançla bırakalım kendimizi. Resilience kavramını deneyimlediğimiz bu günlerde bizler de kırılmadan, kendi gücümüze inançla esneyelim bu fırtınalar karşısında. Yaratanın bizleri böylesine zorlukları anlamlandırıp dönüştürebilecek kadar güçlü varlıklar olarak yarattığına güvenelim. Ve dönüştürme yetkisini elimize alalım. 

Hepimizin ahenk içinde yarattığı ve keyif içinde yaşadığı bir Dünyayı yaratabileceğimize inançla iş birliği içinde ve cesaretle adımlarımızı atalım yaşama. 


2020

Önünde saygı ile eğiliyorum. 

Bir sene ile beni ben yapan köklerime eklendiğin,

Beni geliştirdiğin,

İçinde yaşamak istediğim Dünyayı yaratabilme gücünü uyandırdığın, 

Hiçbirimizin asla unutmayacağı bir sene olarak yaşamlarımızda iz bıraktığın,

Böyle geldi ama böyle gitmemeliyi içimizde uyandırdığın için. 

Sen yapman gerekeni yaptın. 

Minik adımlarla gideceğimiz yolu kolektif olarak hızlandırdın bizler için. 

Toplu uyanış için tohumlarını attın. 

Şimdi görev bizlere düşüyor. 

Her birimize. 

Dönüştürme yetkisini elimize alıp içinde yaşamak istediğimiz Dünya gerçekliğini yaşama geçirme zamanı 2021. 

Atılan tohumları büyütme ve gelecek nesiller için yepyeni bir gerçeklik tasarlama zamanı. 

BUGÜN. 


Bu sene en büyük dileğim birlikte bir’lik için emek vermemiz. Bu gezegen üzerinde yaşayan insan ırkı olarak birlikte yepyeni bir gelecek tasarlama sorumluluğumuzu üstlenmemiz. 


2021’nin sonunda hayallerimizin ötesinde, bütünün hayrına, neşe, keyif ve coşku içinde bir Dünya gerçekliğinde olmamız dileklerimle…


Her daim sevgiyle sevgide kalalım. 


Eda Çarmıklı

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s